Bezpieczne sposoby konserwacji torebki

torebka w kształcie sercaTorebki damskie ze skóry naturalnej od wieków cieszą się ogromną popularnością. Są one ponadczasowe, eleganckie, pasują każdej kobiecie. Są również i takie, które będą odpowiednie dla młodych dziewczyn i rockowych dusz. Równie popularne są też torby damskie ze skóry syntetycznej. Jest to doskonała alternatywa dla wszystkich tych pań, które z jakiegokolwiek powodu nie chcą, albo nie mogą, mieć produktów wykonanych ze skóry naturalnej. Jak jednak o nie dbać, by przez lata nam służyły i cieszyły oko wspaniałym wyglądem? Jest kilka sprawdzonych metod i środków, które warto w tym celu wykorzystać.

Jeśli jest się szczęśliwą posiadaczką torby ze skóry naturalnej, koniecznie należy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim, nie można przemaczać torby. Po drugie, do jej czyszczenia nie można używać szorstkich, sztywnych, twardych gąbek czy szmatek. Istotne jest również prawidłowe przechowywanie tego rodzaju dodatków do ubrań. Niektórzy polecają domowe, „babcine” sposoby na czyszczenie skóry naturalnej, jednak nie warto ryzykować jej zniszczeniem. Skutki bywają czasem nieodwracalne. Najlepiej stosować środki, które zaleca sam producent torebki. Są one łatwodostępne, ponieważ kupić je można niemal w każdym sklepie z galanterią skórzaną. Nie należą również do najdroższych, czasami wystarczy przeznaczyć zaledwie kilka – kilkanaście złotych. Jak zatem powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja torebki wykonanej ze skóry naturalnej? Wszelkie zanieczyszczenia i zabrudzenia należy wytrzeć miękką szmatką lub gąbką zwilżoną czystą wodą. Może ona być letnia, jednak nie powinno się jej używać zbyt dużo, aby nie zamoczyć torby. Jeśli mamy do czynienia z jasną skórą lub całkowicie białą, można do tego celu użyć zwykłej gumki do ścierania, jaką każde dziecko posiada w piórniku. Musi jednak być ona biała i całkowicie czysta, aby nie pozostawiła na powierzchni torebki żadnych śladów. Następnie, jeśli wykorzysta się pierwszą metodę, należy pozostawić torebkę do wyschnięcia w temperaturze pokojowej lub wytrzeć ją do sucha miękką szmatką. Na koniec wystarczy nałożyć na powierzchnię specjalną pastę lub krem i wypolerować powierzchnię torebki. Metody te dotyczą skóry licowej. A jak czyścić torebki z innego rodzaju skóry naturalnej, jak zamsz, nubuk, dwoina, krek czy welur? Przede wszystkim nie można stosować kremów, past i innych tego rodzaju specyfików. Nadają się one wyłącznie do skór o powierzchni gładkiej i lakierowanej. Kategorycznie należy unikać również przemaczania torebki. Aby usunąć zabrudzenia, wystarczy użyć delikatnie zwilżonej szmatki, na przykład welurowej. Następnie, torebkę pozostawia się do całkowitego wyschnięcia w temperaturze pokojowej. Można nieco ożywić kolor poprzez naniesienie przeznaczonej do tego celu pianki czy aerozolu. Aby zabezpieczyć zamsz, nubuk, welur, dwoinę czy krek przed zgubnym działaniem deszczu, śniegu i wielu innych czynników zewnętrznych, można użyć specjalnego impregnatu. Trzeba przy tym jednak liczyć się z tym, że tego rodzaju skóry o jasnej barwie zostaną nieco przyciemnione, nawet, jeśli użyje się bezbarwnego impregnatu.

W jaki sposób należy dbać o torebki damskie wykonane ze skóry syntetycznej? Tego rodzaju akcesoria posiada znacznie więcej kobiet niż torebki, które są zrobione ze skóry naturalnej. Przede wszystkim dlatego, że są one zdecydowanie tańsze. Ponadto, znajdują się dosłownie niemal na każdym rogu – w sklepach, na straganach targowych, na stoiskach ulicznych itp. Natomiast sklepów z produktami wykonanymi z naturalnej skóry jest zdecydowanie mniej. Poza tym, skóra syntetyczna jest doskonałą alternatywą dla wszystkich przeciwniczek używania produktów ze skóry naturalnej. Są bowiem zdecydowanie bardziej ekologiczne. Jest jeszcze kilka ich niekwestionowanych zalet: są wodoodporne, zdecydowanie mniej osadza się na nich kurzu i brudu, są łatwe w czyszczeniu, a niekiedy do złudzenia przypomina skórę naturalną dzięki czemu doskonale się prezentują. Bywa i tak, że tylko fachowiec jest w stanie stwierdzić, czy dana torebka została wykonana ze skóry naturalnej czy syntetycznej. Jednak dbać należy o nie tak samo skrupulatnie i właściwie, jak o produkty z bardziej szlachetnych materiałów. W ich przypadku jest to jednak nieco łatwiejsze zadanie. Na początek: czego nie wolno stosować? Wszelkich środków z dodatkiem nafty, alkoholu, amoniaku oraz rozpuszczalników, ponieważ powodują one usztywnienie skóry, a w efekcie jej pękanie, utratę połysku i intensywnej barwy. Aby wyczyścić takie torebki, wystarczy użyć szmatki zwilżonej wodą. Jeśli brud jest wyjątkowo uporczywy, można zastosować roztwór letniej wody z naturalnym mydłem. Następnie przecieramy torebkę do sucha miękką szmatką.

Każdego rodzaju torebki powinno się również przechowywać w odpowiednich warunkach. Nie można ich składać, gnieść, ponieważ skóra, szczególnie naturalna, natychmiast ulegnie zniszczeniu. Torebka staje się popękana, pomarszczona i bardziej wiotka przez co nieestetycznie się prezentuje. Powinna być przechowywana w odpowiednim do tego miejscu. Można, na przykład wygospodarować go trochę na dnie szafy, na półce w szafce lub w garderobie. Warto również owinąć torebkę miękka szmatką, aby nie kurzyła się i nie brudziła. Warto przy tej okazji zauważyć, że najpopularniejszymi torebkami w ostatnim czasie stały się torebki wizytowe. Takie jak te znajdujące się na stronie http://www.etui-vintage.pl/pl/sklep/kategoria/torebki-wizytowe,358,987,1.html. Warto wiedzieć, że torebki wizytowe najlepiej przechowywać w kartonowych pudełkach. Są one używane rzadziej, dlatego należy je chronić przed zniszczeniem i ewentualnymi urazami.mydło

Zanim przystąpi się do wszelkiego rodzaju zabiegów pielęgnacyjnych, warto wiedzieć, jak zbudowany jest materiał, z którego wykonano torebkę. Budowa skóry naturalnej jest nieco inna niż w przypadku sztucznej. Pierwszy rodzaj składa się z trzech warstw: lica, czyli warstwy wierzchniej, właściwej warstwy środkowej oraz warstwy trzeciej – mizdry, jest to warstwa podskórna. Skóra syntetyczna również posiada trzy warstwy. Pierwsza z nich to podkład, wykonany z dzianiny, tkaniny lub włókniny. Druga warstwa, właściwa, jest polimerowa, a trzecia, wykończeniowa, pokryta jest lakierem – matowym lub błyszczącym, może także posiadać wzory, które imitują prawdziwą skórę torebki

Jeśli już zainwestujemy pieniądze w torebki damskie skórzane, bez względu na to, czy będą one wykonane ze skóry naturalnej, czy syntetycznej, warto o nie dbać, by jak najdłużej pięknie wyglądały. Jest to szczególnie ważne w przypadku kobiet, które bardzo przywiążą się do jednego modelu i ciężko jest się im później z nim rozstać.

 

 

 

Zespół muzyczny czy DJ – kogo wybrać na małe wesele?

Oprawa muzyczna jest nieodłącznym i znaczącym elementem każdego przyjęcia weselnego. Na co powinniśmy jednak szczególnie zwrócić uwagę wybierając idealny na małe przyjęcie weselne zespół? Czy w ogóle zespół jest dobrą opcją? A może powinniśmy zdecydować się na wybór DJa? Z pewnością obie opcje mają swoje plusy i minusy.

Czytaj więcej...

Wynajem biur – na co zwracać uwagę?

biuroProwadzenie działalności gospodarczej w dobie globalizacji nie należy do najłatwiejszych kwestii, dlatego też przedsiębiorcy muszą dokładać wszelkich starań, aby sprostać wielu trudnościom organizacyjnym i oczekiwaniom swoich klientów. Aby jednak zająć odpowiednią pozycję na rynku, niezbędne jest sprawne docieranie do swoich odbiorców oraz skuteczny kontakt ze wszystkimi zainteresowanymi. W tym celu stajemy przed koniecznością znalezienia odpowiedniej siedziby dla swojego biznesu oraz dokładnego wyposażania swoich biur w urządzenia i technologie najnowszej generacji.

Czytaj więcej...

Współczesne badania w zakresie biologii gatunków

Na świecie żyją miliony różnorodnych gatunków roślin i zwierząt. Badacze zgodnie twierdzą, iż nie ma możliwości zbadania i scharakteryzowania czy opisania wszystkich istot organicznych występujących na naszej planecie. Jest to niemożliwe przede wszystkim ze względów ilościowych. Ale nie tylko, bowiem wciąż – mimo rozwoju komunikacyjnego i powstaniu nowoczesnych technologii – są na świecie miejsca, w których ludzka stopa nie stanęła. Na przestrzeni dziejów badacze starali się jednak usystematyzować posiadaną wiedzę w określone ramy czy kategorie. To właśnie w wyniku wspomnianych działań w świadomości ludzkiej zaczęło funkcjonować pojęcie „gatunek”. Termin oznacza oczywiście pewien zbiór w zakresie roślin lub zwierząt, wyróżniający się podobnymi cechami i potrafiący rozmnożyć się w warunkach naturalnych za pomocą tak zwanego krzyżowania. W zależności od sytuacji można oczywiście mówić o różnych gatunkach. Każdy jest przyporządkowany odpowiedniej dziedzinie. Bardzo istotną nauką badającą różnorodność gatunkową jest między innymi biologia.

Czytaj więcej...

Wkłady kominkowe – rodzaje i specyfika

 

Żeliwny, stalowy, mały, szeroki... jaki powinien być idealny wkład kominkowy zdobiący wnętrze naszego salonu czy sypialni? W ostatnich latach moda na posiadanie kominka znów przywędrowała do Polski, dlatego coraz częściej w domach i mieszkaniach montowane są tego typu sprzęty. Wybór wkładu kominkowego nie jest oczywiście nieograniczony. Wszystko zależy od tego, jaką przestrzenią, rodzajem nieruchomości czy wolnymi środkami finansowymi dysponuje osoba zamierzająca zamontować sobie w domu kominek. Warto zatem wiedzieć, jakie rodzaje wkładów dostępne są obecnie na rynku polskim oraz jakimi cechami się charakteryzują. Wbrew pozorom oferowanych produktów nie jest mało, a każdy z nich zachwyca swoją formą, kształtem czy szeroko pojętą specyfiką.

Czytaj więcej...
DMC Firewall is a Joomla Security extension!