Lokacje - co to takiego?

http://poznanfilmcommission.pl/lokacje

http://poznanfilmcommission.pl/lokacjeto strona internetowa poznańskiego biura filmowego, które funkcjonuje w strukturach Estrady Poznańskiej – Instytucji Kultury Urzędu Miasta Poznania. Biuro to ma na celu ułatwić produkcje filmowe i reklamowe w Poznaniu. Dobra produkcja jest doskonałą reklamą dla miasta.

 Czym są zawarte w linku http://poznanfilmcommission.pl/lokacje lokacje? Otóż są to miejsca, które doskonale sprawdzą się jako sceneria filmowa. Do tej pory udało się zgromadzić ich ponad dwieście. Należą do ich tak oczywiste miejsca i obiekty, jak dworce i przystanki z których codziennie korzystamy, biurowce i budynki na które przechodząc nie zwracamy nawet uwagi, ulice i parki, które są naszą codziennością i nie uważamy ich za miejsca godne zainteresowania, a jednak nimi są. Z drugiej strony, w bazie lokacji znajdują się też takie miejsca, o których istnieniu mogli nie mieć pojęcia nawet rodowici poznaniacy. Mowa tutaj na przykład o poszczególnych elementach fortyfikacji Poznania ( fortach, bunkrach, schronach). Takie miejsca, otwarte są dla odwiedzających raz w roku. W te wakacje organizowana jest piata edycja Dni Twierdzy Poznania. Co rok to wydarzenie przyciąga mnóstwo ludzi. Kolejnym obiektem widniejącym w bazie danych jest pełnowymiarowy symulator samolotu pasażerskiego Boeing B737NG. Służy on nie tylko producentom filmowym, ale także przyszłym profesjonalnym pilotom. Odbywają się tu bowiem specjalistyczne szkolenia. Do innych, godnych zainteresowania miejsc, należą liczne zamki, pałace, restauracje, klasztory, cmentarze, itp. Baza lokacji jest doskonale przygotowana pod producentów filmowych i reklamowych. Znajdują się tam strategiczne informacji o dostępności miejsca, metrażu, stylu. Poszczególne miejsca i obiekty opatrzone są szczegółowymi opisami wzbogaconymi fotografiami, dzięki temu można wstępnie ustalić czy jesteśmy zainteresowani właśnie nim. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące bazy lokacji dostępne są pod adresem http://poznanfilmcommission.pl/lokacje.

 

Zespół muzyczny czy DJ – kogo wybrać na małe wesele?

Oprawa muzyczna jest nieodłącznym i znaczącym elementem każdego przyjęcia weselnego. Na co powinniśmy jednak szczególnie zwrócić uwagę wybierając idealny na małe przyjęcie weselne zespół? Czy w ogóle zespół jest dobrą opcją? A może powinniśmy zdecydować się na wybór DJa? Z pewnością obie opcje mają swoje plusy i minusy.

Czytaj więcej...

Wynajem biur – na co zwracać uwagę?

biuroProwadzenie działalności gospodarczej w dobie globalizacji nie należy do najłatwiejszych kwestii, dlatego też przedsiębiorcy muszą dokładać wszelkich starań, aby sprostać wielu trudnościom organizacyjnym i oczekiwaniom swoich klientów. Aby jednak zająć odpowiednią pozycję na rynku, niezbędne jest sprawne docieranie do swoich odbiorców oraz skuteczny kontakt ze wszystkimi zainteresowanymi. W tym celu stajemy przed koniecznością znalezienia odpowiedniej siedziby dla swojego biznesu oraz dokładnego wyposażania swoich biur w urządzenia i technologie najnowszej generacji.

Czytaj więcej...

Wybieramy okna balkonowe

Balkon jest miejscem, w którym wiele z nas upatruje swój azyl. To tutaj chętnie odpoczywamy po pracy, to tutaj toczy się życie w letnie, ciepłe wieczory, tutaj też możemy obcować z naturą praktycznie bez konieczności wychodzenia z domu. Niestety nie każdy z nas może sobie na niego pozwolić. Ale czy na pewno? 

Czytaj więcej...

Współczesne badania w zakresie biologii gatunków

Na świecie żyją miliony różnorodnych gatunków roślin i zwierząt. Badacze zgodnie twierdzą, iż nie ma możliwości zbadania i scharakteryzowania czy opisania wszystkich istot organicznych występujących na naszej planecie. Jest to niemożliwe przede wszystkim ze względów ilościowych. Ale nie tylko, bowiem wciąż – mimo rozwoju komunikacyjnego i powstaniu nowoczesnych technologii – są na świecie miejsca, w których ludzka stopa nie stanęła. Na przestrzeni dziejów badacze starali się jednak usystematyzować posiadaną wiedzę w określone ramy czy kategorie. To właśnie w wyniku wspomnianych działań w świadomości ludzkiej zaczęło funkcjonować pojęcie „gatunek”. Termin oznacza oczywiście pewien zbiór w zakresie roślin lub zwierząt, wyróżniający się podobnymi cechami i potrafiący rozmnożyć się w warunkach naturalnych za pomocą tak zwanego krzyżowania. W zależności od sytuacji można oczywiście mówić o różnych gatunkach. Każdy jest przyporządkowany odpowiedniej dziedzinie. Bardzo istotną nauką badającą różnorodność gatunkową jest między innymi biologia.

Czytaj więcej...
DMC Firewall is a Joomla Security extension!