Siatka zgrzewana, pleciona, cięto ciągniona – co warto o nich wiedzieć?

Nie ulega wątpliwości iż współczesny przemysł i budownictwo w bardziej świadomy sposób korzysta z dobrodziejstw dostępnych na rynku materiałów budowlanych i wykończeniowych. Bez wątpienia ciekawymi materiałami, które pozwalają się wykorzystać na wiele sposobów są różnego rodzaju siatki. Warto przyjrzeć się bliżej ich cechom i zastosowaniom.

Jedną z najczęściej wybieranych siatek jest siatka cięto-ciągniona, która wyróżnia się lekkością i efektywnością. Posiada ona także stosunkowo dość niską cenę. Nie jest ona spawana, zawsze jest produkowana w jednym kawałku, co zapewnia jej trwałość. W procesie cięcia nie następują większe straty, a brak spoiw sprawia, że materiał ten świetnie nadaje się do dalszego formowania – walcowania i cięcia.  Jest ona także lżejsza niż inne rodzaje siatek, a duże prześwity pozwalają na oryginalne wykorzystanie. Zaznacza się także, iż trójwymiarowy kształt jej oczek sprawia, że płaszczyzna siatki jest bardziej wytrzymała i umożliwia materiałowi większe obciążenie, niż blachy pełne. Inną jej zaletą są właściwości antypoślizgowe, co sprawia, że zastosować ją można w miejscach, które nie posiadają zbyt przyjaznych warunków. Najczęściej jednak tego rodzaju materiał kupuje się po to, by wykonać z nich ogrodzenia przeznaczone do różnego rodzaju obiektów. Najczęściej otaczają one domy, czasem także większe przestrzenie, jak na przykład pola czy pastwiska.

Siatka zgrzewana wyróżnia się natomiast oczkami w kształcie prostokątów i składa się ze zgrzanych ze sobą drutów. Dzięki temu jest bardziej sztywna, co znacznie ułatwia jej montaż. Montować ją może nawet jedna osoba. Zastosowanie tego rodzaju siatki jest niezwykle szerokie, ponieważ wykorzystać ją można do wszelkiego rodzaju osłon w maszynach przemysłowych, do budowy koszy na śmieci, oraz jako pojemniki w fabrykach samochodowych, czy taśmie produkcyjnej. Trójwymiarowy kształt siatki zapewnia lepszą wytrzymałość na większy ciężar. Co więcej niektóre wzory siatek mają właściwości antypoślizgowe oraz chroniące przed wilgocią lub wiatrem. Siatki zgrzewane są proste w obróbce i bardzo łatwo można je łączyć z innymi materiałami, takimi jak drewno, szkło czy kamień. Często więc są wykorzystywane przez architektów w nowatorskich rozwiązaniach projektowych. Ponadto, mają szerokie zastosowanie w domu, ogrodzie oraz  w hodowli zwierząt.  

Inny znany rodzaj siatki, to siatki plecione karbowane (jednokarbowe i wielokarbowe), tworzozne z drutów okrągłych, falowanych o splocie płóciennym. Te jednokarbowe charakteryzują się one trwałością splotu i niezmienną wielkością oczek. Natomiast wielokarbowe cechuje lekka konstrukcja i stosunkowo duży prześwit, ponieważ druty splatane są co trzeci, piąty kolejny karb. Siatka tego rodzaju najczęściej stosowana jest do: wypełniania bram, furtek i przęseł ogrodzeniowych, osłony maszyn i urządzeń, wypełnienia balustrad, tworzenia ścianek działowych, produkcji koszy i kontenerów, klatek hodowlanych i kojców, filtrów i sit, elementów wentylacyjnych. Najczęściej jednak używa jej się do produkcji ogrodzeń. Jest to chyba najczęściej wybierany ze względu na cenę i właściwości rodzaj zabezpieczenia posesji.

 

 

Zespół muzyczny czy DJ – kogo wybrać na małe wesele?

Oprawa muzyczna jest nieodłącznym i znaczącym elementem każdego przyjęcia weselnego. Na co powinniśmy jednak szczególnie zwrócić uwagę wybierając idealny na małe przyjęcie weselne zespół? Czy w ogóle zespół jest dobrą opcją? A może powinniśmy zdecydować się na wybór DJa? Z pewnością obie opcje mają swoje plusy i minusy.

Czytaj więcej...

Wynajem biur – na co zwracać uwagę?

biuroProwadzenie działalności gospodarczej w dobie globalizacji nie należy do najłatwiejszych kwestii, dlatego też przedsiębiorcy muszą dokładać wszelkich starań, aby sprostać wielu trudnościom organizacyjnym i oczekiwaniom swoich klientów. Aby jednak zająć odpowiednią pozycję na rynku, niezbędne jest sprawne docieranie do swoich odbiorców oraz skuteczny kontakt ze wszystkimi zainteresowanymi. W tym celu stajemy przed koniecznością znalezienia odpowiedniej siedziby dla swojego biznesu oraz dokładnego wyposażania swoich biur w urządzenia i technologie najnowszej generacji.

Czytaj więcej...

Współczesne badania w zakresie biologii gatunków

Na świecie żyją miliony różnorodnych gatunków roślin i zwierząt. Badacze zgodnie twierdzą, iż nie ma możliwości zbadania i scharakteryzowania czy opisania wszystkich istot organicznych występujących na naszej planecie. Jest to niemożliwe przede wszystkim ze względów ilościowych. Ale nie tylko, bowiem wciąż – mimo rozwoju komunikacyjnego i powstaniu nowoczesnych technologii – są na świecie miejsca, w których ludzka stopa nie stanęła. Na przestrzeni dziejów badacze starali się jednak usystematyzować posiadaną wiedzę w określone ramy czy kategorie. To właśnie w wyniku wspomnianych działań w świadomości ludzkiej zaczęło funkcjonować pojęcie „gatunek”. Termin oznacza oczywiście pewien zbiór w zakresie roślin lub zwierząt, wyróżniający się podobnymi cechami i potrafiący rozmnożyć się w warunkach naturalnych za pomocą tak zwanego krzyżowania. W zależności od sytuacji można oczywiście mówić o różnych gatunkach. Każdy jest przyporządkowany odpowiedniej dziedzinie. Bardzo istotną nauką badającą różnorodność gatunkową jest między innymi biologia.

Czytaj więcej...

Wkłady kominkowe – rodzaje i specyfika

 

Żeliwny, stalowy, mały, szeroki... jaki powinien być idealny wkład kominkowy zdobiący wnętrze naszego salonu czy sypialni? W ostatnich latach moda na posiadanie kominka znów przywędrowała do Polski, dlatego coraz częściej w domach i mieszkaniach montowane są tego typu sprzęty. Wybór wkładu kominkowego nie jest oczywiście nieograniczony. Wszystko zależy od tego, jaką przestrzenią, rodzajem nieruchomości czy wolnymi środkami finansowymi dysponuje osoba zamierzająca zamontować sobie w domu kominek. Warto zatem wiedzieć, jakie rodzaje wkładów dostępne są obecnie na rynku polskim oraz jakimi cechami się charakteryzują. Wbrew pozorom oferowanych produktów nie jest mało, a każdy z nich zachwyca swoją formą, kształtem czy szeroko pojętą specyfiką.

Czytaj więcej...
DMC Firewall is a Joomla Security extension!