Otwierasz restaurację? Zainwestuj w sprzęt!

 

wnętrze gastronomicznePrzygoda z branżą gastronomiczną bardzo często stawia przyszłych właścicieli przed nie lada wyzwaniem. Pozwolenia na otwarcie działalności, nieskończona ilość inspekcji oraz konieczność zadbania o odpowiednią reklamę bardzo często angażują tak bardzo, że zapomina się o tym, co najistotniejsze - o odpowiednim sprzęcie. Ze względu na to, że wyposażenie do gastronomii pociąga za sobą wysokie koszty zakupu i eksploatacji, wielu początkujących restauratorów stara się ograniczać budżet, tnąc koszty na urządzeniach i meblach zakładając, że dzięki temu będą mieć szansę na zagospodarowanie strefy konsumenckiej oraz działania promocyjne. Takie działanie może się okazać jednak wyjątkowo zgubne zwłaszcza, że od jakości wydawanych posiłków zależy dobra renoma lokalu. Pozyskiwanie pieców czy zmywarek z drugiej ręki może w praktyce sprawić, że oszczędność będzie tylko pozorna. Zdecydowanie rozsądniej jest postawić na solidne wyposażenie gastronomii i cieszyć się ich długą żywotnością.

Oczywiście każdy, kto miał możliwość rozkręcania własnego biznesu gastronomicznego doskonale zdaje sobie sprawę z tego jaką cenę mają wszelkiego typu akcesoria, urządzenia, meble, naczynia, czy nawet szkło gastronomiczne, dlatego też dobrze wcześniej dokładnie przemyśleć i zaplanować zakupy, trafnie typując takie maszyny, które będą niezbędne do płynnego zarządzania lokalem. Jeżeli nastawiamy się przede wszystkim na obsługę kilkudziesięciu klientów dziennie, nie potrzebujemy wielkogabarytowych sprzętów. Jeżeli jednak naszym celem jest przygotowywanie posiłków dla kilkuset osób, wszystkie urządzenia powinny sprostać zadaniu. Konieczne będzie więc posiadanie chłodni, dużych zmywarek, pieca konwekcyjno-parowego, maszyn dezynfekujących sztućce i nieskończonej ilości naczyń, które powinny klasą wykonania dorównywać dużym sprzętom. Im lepsze akcesoria, tym lepiej, ponieważ będą nam służyć dłużej i nie stracą nic na swojej atrakcyjności wizualnej. Przeglądając ofertę największych producentów, takich jak chociażby GMP Gastro, można zobaczyć jak zastawa stołowa, odpowiednia porcelana czy szkło gastronomiczne może całkowicie zmienić podejście zarówno właścicieli, jak i ich klientów, do kwestii serwowania dań. Wielu współczesnych producentów umożliwia obecnie wykreowanie dodatków na specjalne życzenie, dlatego wybrana zastawa stołowa czy sztućce mogą być wyposażone w logo restauracji lub motyw przewodni odróżniający konkretny lokal od innych, podobnych miejsc. Firmy produkujące wyposażenie dla restauracji dokładają wszelkich starań, aby ich wyroby spełniały wszystkie wymagania kucharzy i właścicieli lokali, poszerzając swoją ofertę o dodatkowe usługi, takie jak chociażby serwisy i usługi pogwarancyjne. Każdy, nawet najmniejszy problem z urządzeniami może doprowadzić do konieczności ograniczenia wydawania posiłków, co może się skończyć nie tylko problemem technicznym i finansowym, ale i problemami z niezadowolonymi klientami. Wątpliwa opinia o lokalu szybko przekazywana jest z miejsca na miejsce, dlatego nie powinno się ryzykować utratą dobrego PR, na który pracowało się intensywnie całymi miesiącami.

przytulna kawiarniaProfesjonalni producenci umożliwiają dokonywanie bieżących przeglądów, dlatego też właściciele nie powinni mieć jakichkolwiek problemów ze znalezieniem specjalistów, którzy szybko wychwycą możliwość wystąpienia awarii lub też będą w stanie błyskawicznie naprawić już istniejącą. W wyposażenie dla gastronomii warto inwestować, ponieważ raz wydane pieniądze szybko się zwrócą. O ile stoliki czy krzesełka znajdujące się w części dla konsumentów mogą być z powodzeniem wymienione na lepsze, kiedy lokal zacznie na siebie zarabiać, o tyle piece czy meble zlokalizowane w kuchni od samego początku powinny być najwyższej klasy. Ze względu na to, że w przestrzeni kuchennej panują wyjątkowo niekorzystne warunki, które sprawiają, że maszyny i akcesoria narażone są na stały kontakt z wysoką temperaturą, wilgocią i ostrymi narzędziami, takimi jak chociażby noże i tasaki, trudno się spodziewać, że średniej jakości sprzęt gastronomiczny będzie sprawdzał się tak, jak tego oczekują właściciele. Wyposażenie restauracji powinno być wykonane ze stali nierdzewnej, która jest odporna na niekorzystne warunki środowiskowe i pozwala na utrzymanie sprzętów praktycznie w niezmienionej formie. Odporność na zarysowania oraz gwałtowne zmiany temperatur sprawiło, że stal nierdzewna jest obecnie absolutnym numerem jeden w przypadku wszystkich mebli, wielkogabarytowych maszyn oraz garnków znajdujących się w strefie przeznaczonej dla profesjonalnych kucharzy. Czy zatem wyposażenie dla gastronomii nie może pochodzić od innych restauratorów? Oczywiście może, ponieważ bardzo często takie maszyny mogą być zupełnie nowe, zwłaszcza kiedy danej osobie nie uda się rozkręcić planowanego biznesu. Ze względu jednak na wysokie ryzyko wystąpienia awarii oraz licznych problemów z późniejszym serwisowaniem, najrozsądniejszym rozwiązaniem jest inwestowanie w profesjonalny sprzęt pochodzący z fabryk największych producentów, cieszących się zaufaniem milionów restauracji, porozrzucanych współcześnie po całym świecie.

 

Zespół muzyczny czy DJ – kogo wybrać na małe wesele?

Oprawa muzyczna jest nieodłącznym i znaczącym elementem każdego przyjęcia weselnego. Na co powinniśmy jednak szczególnie zwrócić uwagę wybierając idealny na małe przyjęcie weselne zespół? Czy w ogóle zespół jest dobrą opcją? A może powinniśmy zdecydować się na wybór DJa? Z pewnością obie opcje mają swoje plusy i minusy.

Czytaj więcej...

Wynajem biur – na co zwracać uwagę?

biuroProwadzenie działalności gospodarczej w dobie globalizacji nie należy do najłatwiejszych kwestii, dlatego też przedsiębiorcy muszą dokładać wszelkich starań, aby sprostać wielu trudnościom organizacyjnym i oczekiwaniom swoich klientów. Aby jednak zająć odpowiednią pozycję na rynku, niezbędne jest sprawne docieranie do swoich odbiorców oraz skuteczny kontakt ze wszystkimi zainteresowanymi. W tym celu stajemy przed koniecznością znalezienia odpowiedniej siedziby dla swojego biznesu oraz dokładnego wyposażania swoich biur w urządzenia i technologie najnowszej generacji.

Czytaj więcej...

Współczesne badania w zakresie biologii gatunków

Na świecie żyją miliony różnorodnych gatunków roślin i zwierząt. Badacze zgodnie twierdzą, iż nie ma możliwości zbadania i scharakteryzowania czy opisania wszystkich istot organicznych występujących na naszej planecie. Jest to niemożliwe przede wszystkim ze względów ilościowych. Ale nie tylko, bowiem wciąż – mimo rozwoju komunikacyjnego i powstaniu nowoczesnych technologii – są na świecie miejsca, w których ludzka stopa nie stanęła. Na przestrzeni dziejów badacze starali się jednak usystematyzować posiadaną wiedzę w określone ramy czy kategorie. To właśnie w wyniku wspomnianych działań w świadomości ludzkiej zaczęło funkcjonować pojęcie „gatunek”. Termin oznacza oczywiście pewien zbiór w zakresie roślin lub zwierząt, wyróżniający się podobnymi cechami i potrafiący rozmnożyć się w warunkach naturalnych za pomocą tak zwanego krzyżowania. W zależności od sytuacji można oczywiście mówić o różnych gatunkach. Każdy jest przyporządkowany odpowiedniej dziedzinie. Bardzo istotną nauką badającą różnorodność gatunkową jest między innymi biologia.

Czytaj więcej...

Wkłady kominkowe – rodzaje i specyfika

 

Żeliwny, stalowy, mały, szeroki... jaki powinien być idealny wkład kominkowy zdobiący wnętrze naszego salonu czy sypialni? W ostatnich latach moda na posiadanie kominka znów przywędrowała do Polski, dlatego coraz częściej w domach i mieszkaniach montowane są tego typu sprzęty. Wybór wkładu kominkowego nie jest oczywiście nieograniczony. Wszystko zależy od tego, jaką przestrzenią, rodzajem nieruchomości czy wolnymi środkami finansowymi dysponuje osoba zamierzająca zamontować sobie w domu kominek. Warto zatem wiedzieć, jakie rodzaje wkładów dostępne są obecnie na rynku polskim oraz jakimi cechami się charakteryzują. Wbrew pozorom oferowanych produktów nie jest mało, a każdy z nich zachwyca swoją formą, kształtem czy szeroko pojętą specyfiką.

Czytaj więcej...
Our website is protected by DMC Firewall!