Wynajem biur – na co zwracać uwagę?

biuroProwadzenie działalności gospodarczej w dobie globalizacji nie należy do najłatwiejszych kwestii, dlatego też przedsiębiorcy muszą dokładać wszelkich starań, aby sprostać wielu trudnościom organizacyjnym i oczekiwaniom swoich klientów. Aby jednak zająć odpowiednią pozycję na rynku, niezbędne jest sprawne docieranie do swoich odbiorców oraz skuteczny kontakt ze wszystkimi zainteresowanymi. W tym celu stajemy przed koniecznością znalezienia odpowiedniej siedziby dla swojego biznesu oraz dokładnego wyposażania swoich biur w urządzenia i technologie najnowszej generacji.

Możliwości jest obecnie niezwykle wiele, dlatego też uzyskujemy dostęp do swobodnego przebierania w propozycjach biur pośrednictwa, które wspierają przedsiębiorców w odnajdywaniu najlepszych lokalizacji dla ich branż. W pierwszej kolejności powinniśmy jednak rozważyć kilka podstawowych kwestii dotyczących naszych własnych oczekiwań i zapotrzebowań. Nie zawsze bowiem umiejscowienie własnej siedziby w ultranowoczesnym biurowcu jest dla nas doskonałym rozwiązaniem. O ile działamy w branży wymagającej kontaktu z klientami na stopie bardzo formalnej i biznesowej i tego typu opcja będzie dla nas strzałem w dziesiątkę, o tyle już w przypadku branży artystycznej, gdzie liczy się bardziej kreatywność oraz stworzenie dobrego klimatu dla swoich działań twórczych, lepiej będzie szukać czegoś bardziej nietypowego i wyjątkowego. Z tego właśnie powodu coraz więcej biur do wynajęcia rozmieszczonych jest na dużej powierzchni miejskiej, przez co rozrzut jest na tyle duży, że ułatwia swobodny dostęp do każdego niemal miejsca. Wszystko zależy oczywiście od naszych oczekiwań i potrzeb naszego prywatnego biznesu. Wiele osób staje przed popularnym dylematem „wynajmować czy kupić” i odpowiedź na tak postawione pytanie nigdy nie jest jednoznaczna. O ile posiadamy biznes, który nie będzie od nas wymagał stałego rozwoju, bo – na przykład – jesteśmy miejskimi zegarmistrzami, którzy od lat stacjonują w jednym miejscu, o tyle już rozwijająca się dopiero firma informatyczna za rok czy dwa może już potrzebować kilkukrotnie większego pomieszczenia. Czasami zwiększenie powierzchni użytkowej spowodowane jest ilością sprzętu technicznego, czasami z kolei zmiana siedziby spowodowana jest większą liczbą zatrudnionych osób. Warto więc zastanowić się jak duży sukces chcielibyśmy osiągnąć i docelowo na jak dużą skalę działać. W takiej sytuacji zawsze rozsądniejszym rozwiązaniem będzie wynajmowanie biur oraz siedzib lokalowych.

panorama miasta

Działanie na określoną skalę jest też niezbędne w celu ustalenia lokalizacji, w której chcielibyśmy osadzić swoje przedsiębiorstwo. Jeżeli działamy na skalę ogólnomiejską, wojewódzką czy krajową, zawsze lepiej będzie starać się zakotwiczyć w pobliżu centrum albo w samym jego sercu. Ze względu na to, że nie każdy nasz klient będzie sprawnie poruszał się po aglomeracji, a często będzie też korzystać ze środków transportu publicznego, najrozsądniejszym posunięciem będzie znalezienie stałego miejsca w okolicach charakterystycznych obiektów, zabytków oraz punktów komunikacyjnych takich, jak przystanki tramwajowe, dworce PKP czy dworce PKS. Jeżeli korzystamy ze wsparcia biur pośrednictwa i wszystkie oferty biur przeglądamy za pośrednictwem galerii internetowych, powinniśmy w pierwszej kolejności udać się na wybrany adres i zobaczenie na własne oczy miejsca, w którym mielibyśmy wynająć lokal. Może się bowiem okazać, że ultranowoczesny biurowiec, choć spełnia w każdym calu wszystkie niezbędne normy i zapiera dech w piersiach, zbudowany został w dzielnicy, której estetyka pozostawia wiele do życzenia. Jeżeli chcemy uniknąć niepotrzebnego kontrastu i zniechęcenia do siebie swoich potencjalnych klientów, powinniśmy dobrze przemyśleć swoją decyzję. Czasami zdjęcia w galeriach na stronach internetowych pozbawione są szerszego kontekstu, przez co nasze postrzeganie rzeczywistości staje się ograniczone. Jako przedsiębiorcy powinniśmy więc zastanowić się nad tym, czego właściwie potrzebuje nasza firma. Czy wymagamy małej czy dużej powierzchni? Czy mamy w planach ją rozbudowywać? Czy miejsce, które wybraliśmy posiada wystarczająco duży parking? Czy koszt utrzymania biur jest dla nas opłacalny? Takie pytania powinniśmy sobie zadawać w pierwszej kolejności. Jeżeli jesteśmy firmą zajmującą się ścisłym kontaktem z osobami niepełnosprawnymi, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy wybrany przez nas budynek posiada wszelkie udogodnienia w postaci szerokich wind, doskonale wyposażonych toalet oraz podjazdów dla wózków inwalidzkich. Nie zapominajmy, ze stała siedziba firmy jest jest wizytówką, dlatego też jej estetyka i wygląd jest tak samo istotna jak precyzyjnie skompletowany personel. W biznesie każdy element może decydować o tym czy kontrahent zechce z nami współpracować, czy też nie, dlatego też dobrze pozostawić sobie odpowiedni czas do namysłu i nie wynajmować biur w sposób pochopny i nieprzemyślany. To, jakie biuro wybierzemy jest oczywiście w pełni uzależnione od specyfiki branży, w której się obracamy, jednak niezależnie od tego powinniśmy dobrze wpasować się w oczekiwania zarówno swoje, jak i naszych klientów.

Zespół muzyczny czy DJ – kogo wybrać na małe wesele?

Oprawa muzyczna jest nieodłącznym i znaczącym elementem każdego przyjęcia weselnego. Na co powinniśmy jednak szczególnie zwrócić uwagę wybierając idealny na małe przyjęcie weselne zespół? Czy w ogóle zespół jest dobrą opcją? A może powinniśmy zdecydować się na wybór DJa? Z pewnością obie opcje mają swoje plusy i minusy.

Czytaj więcej...

Wynajem biur – na co zwracać uwagę?

biuroProwadzenie działalności gospodarczej w dobie globalizacji nie należy do najłatwiejszych kwestii, dlatego też przedsiębiorcy muszą dokładać wszelkich starań, aby sprostać wielu trudnościom organizacyjnym i oczekiwaniom swoich klientów. Aby jednak zająć odpowiednią pozycję na rynku, niezbędne jest sprawne docieranie do swoich odbiorców oraz skuteczny kontakt ze wszystkimi zainteresowanymi. W tym celu stajemy przed koniecznością znalezienia odpowiedniej siedziby dla swojego biznesu oraz dokładnego wyposażania swoich biur w urządzenia i technologie najnowszej generacji.

Czytaj więcej...

Współczesne badania w zakresie biologii gatunków

Na świecie żyją miliony różnorodnych gatunków roślin i zwierząt. Badacze zgodnie twierdzą, iż nie ma możliwości zbadania i scharakteryzowania czy opisania wszystkich istot organicznych występujących na naszej planecie. Jest to niemożliwe przede wszystkim ze względów ilościowych. Ale nie tylko, bowiem wciąż – mimo rozwoju komunikacyjnego i powstaniu nowoczesnych technologii – są na świecie miejsca, w których ludzka stopa nie stanęła. Na przestrzeni dziejów badacze starali się jednak usystematyzować posiadaną wiedzę w określone ramy czy kategorie. To właśnie w wyniku wspomnianych działań w świadomości ludzkiej zaczęło funkcjonować pojęcie „gatunek”. Termin oznacza oczywiście pewien zbiór w zakresie roślin lub zwierząt, wyróżniający się podobnymi cechami i potrafiący rozmnożyć się w warunkach naturalnych za pomocą tak zwanego krzyżowania. W zależności od sytuacji można oczywiście mówić o różnych gatunkach. Każdy jest przyporządkowany odpowiedniej dziedzinie. Bardzo istotną nauką badającą różnorodność gatunkową jest między innymi biologia.

Czytaj więcej...

Wkłady kominkowe – rodzaje i specyfika

 

Żeliwny, stalowy, mały, szeroki... jaki powinien być idealny wkład kominkowy zdobiący wnętrze naszego salonu czy sypialni? W ostatnich latach moda na posiadanie kominka znów przywędrowała do Polski, dlatego coraz częściej w domach i mieszkaniach montowane są tego typu sprzęty. Wybór wkładu kominkowego nie jest oczywiście nieograniczony. Wszystko zależy od tego, jaką przestrzenią, rodzajem nieruchomości czy wolnymi środkami finansowymi dysponuje osoba zamierzająca zamontować sobie w domu kominek. Warto zatem wiedzieć, jakie rodzaje wkładów dostępne są obecnie na rynku polskim oraz jakimi cechami się charakteryzują. Wbrew pozorom oferowanych produktów nie jest mało, a każdy z nich zachwyca swoją formą, kształtem czy szeroko pojętą specyfiką.

Czytaj więcej...
Our website is protected by DMC Firewall!